wydarzenia towarzyszące

23 października o godz. 16:00
Warsztaty choreograficzne z tańca współczesnego z Karolem Miękiną.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy możliwe w sekretariacie RCK “FENIKS” lub pod numerem telefonu 324577006.
Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty realizowane w ramach programu Teatr Polska.
 
Warsztat skierowany jest do młodzieży i osób dorosłych, zarówno tych, które nie miały styczności z tańcem współczesnym, jak i tych, które chcą podszlifować swoje umiejętności i którym zależy, aby na swojej tanecznej drodze spotykać jak najwięcej różnorodnych osób ze świata tańca.
Warsztaty poprowadzi Karol Miękina – absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (obecnie AST). Były tancerz Polskiego Teatru Tańca – baletu poznańskiego oraz Bałtyckiego Teatru Tańca – Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Obecnie współpracuje z Teatrem Nowym, Teatrem Bagatela w Krakowie oraz z Teatrem Tańca Caro w Siedlcach. Występował na wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Rosji, Brazylii, Norwegii, Białorusi, Serbii i Czechach.
Grał i tańczył w spektaklach tworzonych przez takich artystów jak: Ohad Naharin, Ewa Wycichowska, Jacek Łumiński, Jo Strømgren, Jan Peszek, Caroline Finn, Adolf Weltschek, Joseph Alter, Izadora Weiss, Cezary Tomaszewski, Janusz Skubaczkowski, Eryk Makohon, Maciej Kuźmiński, Antony McDonald, Ole Martin Meland, Aleksander Kopański, Wojciech Kościelniak, Barbara Bujakowska, Michał Kotański, Paulina Wycichowska, Anna Rokita, Piotr Skalski oraz Włodzimierz Nurkowski.