Wiedźmin. Turbolechita

23 października o godz. 19:00 spektakl "Wiedźmin. Turbolechita". Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie RCK "FENIKS".
informacje
grupa wiekowa: dorośli
scenografia: Łukasz Błażejewski
choreografia: Karol Miękina
muzyka: Paweł Penarski
data premiery: 8 lutego 2019
miejsce premiery: Teatr Nowy Proxima
czas trwania: 80 minut
 
opis spektaklu
Ziemowit Szczerek – laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, autor głośnej „Siódemki” i „Rzeczpospolitej Zwycięskiej”, tym razem rozprawia się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym i to nie byle jakim.

Przed Państwem na scenie pojawia się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON – wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Dzidowład. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.

„Wiedźmin. Turbolechita” to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami – tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas.
 
obsada
Juliusz Chrząstowski
Krystian Durman/Konrad Stein
Aleksander Fiałek/Paweł Harańczyk
Piotr Sieklucki
Karol Miękina
Łukasz Błażejewski
Maciej Ferlak
Grzegorz Witek
Grzegorz Janeczek
 
inni realizatorzy
projekcje i muzyka: Paweł Penarski
ruch sceniczny: Karol Miękina
scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski
nagłośnienie: Tadeusz Sawka
oświetlenie: Wojciech Kiwacz