Jo był ukradziony

Jo był ukradziony

Teatr Polska rusza w trasę!

W trudnym 2020 roku Teatr Polska rusza w trasę po raz 12! Kilka teatrów odwiedzi miejscowości naszego regionu. Gdzie będziemy mogli zobaczyć spektakle? W Rybniku, Raciborzu, Rydułtowach, Dąbrowie Górniczej i wielu innych miejscowościach. Ze 115 spektakli zgłoszonych w bieżącym roku, Komisja Artystyczna zarekomendowała do objazdów teatralnych 19 spektakli, które zaprezentują się w 79 miejscowościach. W teatralne trasy ruszą m.in. Teatr Lalek Guliwer z Warszawy, Teatr im. Stefana Żeromskiego z Kielc oraz Nowy Teatr z Warszawy.

Pierwszy raz w swój teatralny objazd rusza Teatr SAFO z Rydułtów. Spektakl „Jo był ukradziony” będzie można zobaczyć w Gaszowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Tarnowskich Górach, Raciborzu, Żorach, Gołkowicach, Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju.

Z recenzji Komisji Artystycznej spektaklu „Jo był ukradziony”: „(…) Największą siłą tej inscenizacji jest tekst – realizatorzy nie próbują z nim konkurować, podbijać teatralnymi środkami ładunku afektywnego poszczególnych opowieści. W rezultacie stajemy się słuchaczami serii „małych” bo bardzo osobistych historii – ich intymny zakres nie rysuje obrazu patetycznej, uogólnionej Wielkiej Historii, ale bezpośredniość doświadczenia w nich zapisanego dojmująco uzmysławia indywidualny, pozbawiony heroizmu wymiar ludzkiego cierpienia.”

Zachęcamy do odwiedzenia strony programu: https://teatrpolska.pl/ , gdzie znajdziecie informacje o wszystkich spektaklach, które wyruszają w tegoroczną trasę wraz z datami prezentacji spektakli w poszczególnych ośrodkach kultury.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

https://teatrpolska.pl/spektakle/371-Jo-byl-ukradziony/