Maroccan Men's Word - wystawa fotografii Anny Burek

Maroccan Men's Word - wystawa fotografii Anny Burek

Świat mężczyzn Maroka – to kilka ujęć dotykających codzienności mężczyzn zamieszkujących ten piękny kraj. Kobiety wykonują wszystkie prace związane z domem oraz rodziną, podczas, gdy mężczyźni parają się dyskusjami we własnym kręgu lub prowadzeniem handlu. Bardzo często jednak widoczne jest poszukiwanie pomysłu na życie i zatopienie w głębokim procesie myślowym.

Wystawa jest wzbogacona o fotograficzny projekt własny, który ukazuje dekonstrukcję idei zdobywania oraz dekonstrukcję kobiecości, niemocy wobec siły, celu bez celowości. Z jednej strony jest to aktywność, a z drugiej bierność wobec otaczającej przestrzeni. Nie jest to próba zmiany jej, lecz postawienia siebie wobec niej.

 

Anna Burek – instruktorka tańca współczesnego i improwizacji, choreografka, fotografka i projektantka grafiki. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (magister sztuki na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów), ukończyła Podstawy Choreografii Scenicznej w ramach Krakowskiej Hurtowni Ruchu. Uczestniczyła w wielu warsztatach oraz konwentach tanecznych i improwizacyjnych, kształcąc się pod okiem wybitnych osobowości tańca. Założycielka AB STUDIO. Artystyczna dusza, ciągle w ruchu, jej główną pasją jest wspinanie.

Wystawa potrwa do 31 października 2022