GEHINOM | spektakl Teatru SAFO | 12.04.23

GEHINOM | spektakl Teatru SAFO | 12.04.23

„Gehinom” ponownie na deskach RCK „Feniks”. Spektakl powstał na bazie szczątkowych informacji i kilku zdjęć, z których aktorzy Teatru SAFO plotą wzruszająca historie o żydowskiej rodzinie Ryba, która przed II Wojną Światową mieszkała w Rybniku.

Głównymi bohaterkami są siostry Gienia i Stefcia Ryba, które okropieństwo wojny odczuły z całą siłą, ale „Gehinom” wbrew pozorom nie jest spektaklem o śmierci, a o życiu. Spektakl swoją premierę miał 16 marca na Akademii Teatralnej we Wrocławiu. Spektakl zdobył Grad Prix na Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja” oraz Międzypokoleniowych Spotkaniach Teatralnych RELACJE.

Teatr SAFO to istniejąca od 2010 roku grupa młodzieży i dorosłych, która pod okiem Katarzyny Chwałek-Bednarczyk stworzyła kilkadziesiąt spektakli. W centrum ich zainteresowań są głównie lokalne historie, które grupa od wielu lat przekuwa na poetycki język teatru.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk

Wizualizacje: Tomasz Mazur

Muzyka: The Cracow Klezmer Band, Tomasz Mazur

Reżyseria światła: Wojciech Stokłosa, Marlena Kolarczyk

Występują: Szymon Skaba, Zuza Pawlak, Magda Makosz, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, Patryk Kłosek, Sławek Zawisz, Kacper Kłosek, Adam Razik, Paulina Pierchała

BILETY DOSTĘPNE W KASIE RCK ORAZ NA STRONIE BILETYNA.