GADKI-SZMATKI DLA KOBIET | 3 i 17.04.23

GADKI-SZMATKI DLA KOBIET | 3 i 17.04.23

Wracamy do cyklicznych, makramowych spotkań przy kawie, ciastku i rękodziele dla kobiet. To czas dla Was-żeby porozmawiać, napić się kawy, zrobić coś pięknego, ale przede wszystkim zrelaksować się w kobiecym towarzystwie. 

W trakcie spotkań z Agnieszką Brachaczek będziemy zgłębiać techniki makramy. Makrama to technika dekoracyjnego zaplatania sznurków. Używa się w niej samych rąk, bez korzystania z takich narzędzi, jak szydełko, igły albo druty. Jest to sztuka, za pomocą której można wykonywać różnego rodzaju ozdoby ze sznurka, ale i praktyczne przedmioty handmade codziennego użytku – torby, breloki na klucze, podkładki pod talerze, kwietniki.

Bardzo często słowa „makrama” używa się również nie w odniesieniu do samej techniki, ale też do wyrobów, które powstały za jej pomocą. W szczególności mówi się tak na dekoracyjne makramy na ścianę, które z pewnością są najbardziej rozpoznawalnym wyrobem tworzonym tą metodą. Trzeba mieć po prostu na uwadze, że słowo „makrama” może być wykorzystywana w obu tych znaczeniach. Są one jednak na tyle do siebie zbliżone, że nigdy nie powinno to w trakcie rozmowy tworzyć jakichś nieporozumień.

Zapraszamy 3 i 17 kwietnia godz. 18:00-20:00. Koszt: 20 zł