DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

banerr (3)
     Dyskusyjny Klub Filmowy jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych. Z jednej strony DKF jest szkołą patrzenia na film, sprzyjającą wyrobieniu właściwych kryteriów oceny dzieł sztuki, z drugiej – szkołą kształcenia i rozwijania postaw. Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie: projekcji utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją, spotkań z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki, otwartych imprez popularyzujących wartościowe zjawiska i treści filmowe. Rydułtowski DKF “Wawel” powstał w 2010 roku. Nazwę zawdzięcza dawno zlikwidowanemu, a działającemu przez wiele lat kinu o tej nazwie. Na spotkaniu założycielskim klubu pojawiło się 21 osób, a prezesem została Katarzyna Konofał.
 

Projekcje DKF “Wawel” odbywają się raz miesiącu w środę. Wejściówka na seans filmowy w cenie 16 zł do nabycia w Rydułtowskim Centrum Kultury “FENIKS”. Zachęcamy do śledzenia profilu klubu na facebook

kontakt: dkfwawel@gmail.com

REPERTUAR:

23.11.2022 – “Słoń”, godz.: 19:00

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

14.12.2022 – Simona, godz.: 19:00

Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Porządkując zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne oraz świat magicznej, pradawnej Puszczy.

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Skip to content