Aktywny Senior

Zachęcamy do udziału w Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+
Szczegóły:


DOTYCHCZAS ZORGANIZOWANE

Przeprowadzono kurs komputerowy dla początkujących. Zajęcia prowadził Leszek Iwulski. Seniorzy spotykali się w
każdy wtorek miesiąca w pracowni informatycznej Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach. Podczas zajęć uczestnicy zapoznawali się z podstawami korzystania z komputera oraz obsługą internetu, w tym z obsługą przeglądarek internetowych i poczty elektronicznej.

Kolejną propozycją dla Seniorów były zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez Izabelę Zondlo. Zajęcia odbywały się początkowo w czwartki, w kolejnych latach we wtorki w siedzibie Rydułtowskiego Centrum Kultury. Zajęcia miały na celu wypracowanie i pogłębienie kompetencji komunikacyjnej. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem, do grupy wciąż przybywali nowi chętni. Zorganizowano zajęcia z języka niemieckiego, które odbywały się we wtorki. Zajęcia prowadziła p, Izabela Wrześniewska-Krajczok, od 2016 r. zajęcia prowadziła p. Małgorzata Piotrowska.

W ramach klubu Aktywny Senior odbywały się jeszcze zajęcia gimnastyczno-taneczne, tzw. Zumba, które prowadziła Patrycja Salwiczek i Roksana Orzyszek Zajęcia odbywały się w poniedziałki.

W latach 2018 i 2019 r. w  Rydułtowskim Centrum Kultury “FENIKS” odbywały się zajęcia dla seniorów organizowane przez Stowarzyszenie “Moje Miasto” oraz “Rydułtowski Klub Seniora” działający przy Towarzystwie Miłośników Rydułtów.

Skip to content