Newsletter

widokowkiZapraszamy do zakupu rydułtowskich widokówek.
Komplet 9 szt. w cenie 10 zł, 1 sztuka w cenie 1,50 zł.

KALENDARZ IMPREZ

sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KARTY DUŻEJ RODZINY W RYDUŁTOWSKIM CENTRUM KULTURY „FENIKS".

Więcej…

logo projektu male

 

ticketportal

DR2017

XXV DNI RYDUŁTÓW 2017

26 - 27 sierpnia 2017 

Tereny rekreacyjne przy ul Bema 126c

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji w Sekretariacie RCK od poniedziałku do piątku w godz.8:00-20:00 lub  pod numerem telefonu: 32 45 77 006.

 

 

ANNA WYSZKONI

(ur. 21 lipca 1980 roku w Tworkowie na Górnym Śląsku) - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Właścicielka czterech Platynowych i trzech Złotych Płyt. Jej pierwszy solowy album "Pan i Pani" uzyskał status Podwójnej Platynowej Płyty przekraczając nakład 60 tys. egzemplarzy. W 2012 roku Ania wydała swój drugi autorski album pt. "Życie jest w porządku", który już po dwóch miesiącach sprzedaży otrzymał status Złotej Płyty, a w maju 2015 r. stał się, tak jak pierwszy, Podwójnie Platynowy.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się we wczesnym dzieciństwie, kiedy w zaciszu domowym „śpiewała" do dezodorantu albo rury od odkurzacza. Jednak bardziej spektakularne sukcesy nadeszły wraz z pojawieniem się w szeregach grupy ŁZY w 1996 roku. W tym samym roku powstały pierwsze wspólne piosenki Ani i Łez, dzięki którym Ania zadebiutowała na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. Pierwszym solowym sukcesem Ani Wyszkoni było zajęcie I miejsca, zdobycie dwóch wyróżnień oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu Wokalnym w Wyszkowie.

Kariera medialna Ani rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Tam została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu "Szansa na sukces", który wygrała w marcu 2000 roku śpiewając piosenkę grupy Myslovitz "Długość dźwięku samotności". Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu "Po-Graj" w Opolu. Wydany w 2001 roku drugi album Łez pt. „W związku z samotnością" osiągnął niebagatelny sukces rynkowy zdobywając status Platynowej Płyty (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy). Ten album przyniósł Ani ogólnopolską popularność i ogromną sympatię fanów, jednak dopiero wydana w 2003 roku czwarta płyta, "Nie czekaj na jutro", pozwoliła Jej na dobre zagościć w ogólnopolskich mediach i na radiowych playlistach. Przyczyniło się do tego zdobycie Nagrody Publiczności w konkursie Premier Festiwalu w Opolu za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte", która stała się jednym z największych przebojów roku. Album "Nie czekaj na jutro" zdobył status Platynowej Płyty (ponad 80 tys. egzemplarzy).

2004 roku ŁZY zajęły II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, a także II miejsce w plebiscycie "Telekamery 2004" (w kategorii Muzyka). Podczas Festiwalu w Opolu, w czerwcu 2004 r., Łzy zdobyły dwie Superjedynki - jako Zespół Roku oraz za Przebój Roku "Oczy szeroko zamknięte".

W 2006 roku Ania, jeszcze ze Łzami, otrzymała Platynową Płytę za składankę największych przebojów pt. „The Best Of 1996-2006". Jak się później okazało, było to ostatnie wspólne wydawnictwo Ani z tym zespołem.

W 2008 roku Ania Wyszkoni wzięła gościnny udział w nagraniu piosenki "Soft" zespołu Video, która stała się jednym z największych przebojów 2008 roku. W duecie z zespołem Video Ania znalazła się wśród finalistów konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival Telewizji TVN.

W 2009 roku Ania Wyszkoni wydała pierwszy album pod własnym nazwiskiem pt. "Pan i Pani", z którego pochodzą przeboje: "Czy ten pan i pani", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Lampa i sofa", "Wiem, że jesteś tam". Płyta szybko pokryła się "złotem", następnie "platyną", by docelowo stać się "podwójnie platynowa", a każdy pochodzący z niej singiel osiągnął spory sukces medialny. Z pierwszym z nich, "Czy ten pan i pani", Ania wywalczyła Srebrną Premierę 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas tego samego festiwalu otrzymała też Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów. Dwa lata później, również na festiwalu w Opolu, Ania zdobyła najważniejszą nagrodę na polskim rynki muzycznym - Superjedynkę 2011 za Przebój Roku, którym widzowie uznali piosenkę "Wiem, że jesteś tam". Festiwal Top Trendy 2011 w Sopocie przyniósł Ani Platynową Płytę oraz 6. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce.

Pierwsza solowa płyta Ani Wyszkoni była zapowiedzią dojrzałego i bardziej eleganckiego wizerunku Ani. Była również smakowitą mieszanką stylów najbliższych jej sercu. Na płycie, oprócz autorskich utworów Ani, znalazły się również kompozycje m.in. Ani Dąbrowskiej, gitarzysty zespołu Wilki, Mikisa Cupasa czy Wojciecha Klicha. Album powstał we współpracy z jednym z najbardziej cenionych producentów muzycznych w Polsce, Bogdanem Kondrackim.

Solowa droga artystyczna Ani przyniosła jej również doświadczenie aktorskie. W 2010 roku została bowiem zaproszona przez twórców serialu Telewizji Polskiej "Na dobre i na złe" do zagrania epizodu w jednym z odcinków (412). Ania wcieliła się w rolę artystki, którą dotknęły kłopoty zdrowotne. Pojawiła się w serialu u boku tak znakomitych aktorów, jak Artur Żmijewski, Ewa Kasprzyk czy Edyta Jungowska.

W roku 2011 roku Ania została zaproszona do gościnnego udziału w trasie koncertowej "Projekt Grechuta" zespołu Plateau, śpiewając piosenki niezapomnianego Marka Grechuty w nowatorskich i awangardowych aranżacjach Wojciecha Waglewskiego.

W roku 2012 Ania Wyszkoni wzięła udział w trasie koncertowej po USA i Kanadzie pod nazwą "Wspomnienie" poświęconej Czesławowi Niemenowi. Podczas koncertów pojawiła się na scenie obok takich artystów, jak: Zbigniew Zamachowski, Paweł Kukiz, Janusz Radek, Piotr i Wojciech Cugowscy oraz zespół Bracia.

W listopadzie 2012 roku ukazał się drugi solowy album Ani pt. "Życie jest w porządku", którego głównym producentem, podobnie, jak w przypadku krążka "Pan i Pani" był Bogdan Kondracki. Ale nie tylko, bo do wyprodukowania jednego utworu Ania zaprosiła legendarnego brytyjskiego producenta, Neila Blacka, znanego z produkcji najbardziej kultowych płyt Maanamu z lat 80. Pierwszym singlem promującym płytę była kompozycja Marka Jackowskiego do słów Kory pt. "Zapytaj mnie o to kochany". 16 stycznia 2013 roku Związek Producentów Audio-Video przyznał Ani za "Życie jest w porządku" Złotą Płytę. Kolejnymi piosenkami promującymi nowy album były: "W całość ułożysz mnie" i "Dźwięki nocy", obie skomponowane specjalnie dla Ani przez Roberta Gawlińskiego. W maju 2014 roku ukazała się reedycja płyty "Życie jest w porządku", za którą w maju 2015 roku ZPAV przyznał artystce Podwójną Platynową Płytę. Reedycja przyniosła m.in. jeden z największych przebojów 2014 roku, kompozycję Roberta Gawlińskiego do słów Anny Wyszkoni, "Biegnij przed siebie".

W 2013 roku Anna Wyszkoni w duecie z Piotrem Cugowskim zaśpiewała piosenkę „Syberiada” promującą głośny film Janusza Zaorskiego „Syberiada polska”. Teledysk do tego utworu ukazał się m.in. na dvd z filmem „Syberiada”.

Ania została również zaproszona przez legendarnego założyciela zespołu Maanam, Marka Jackowskiego, do gościnnego udziału na jego nowej płycie. Zaśpiewała na niej dwie piosenki: duet z Markiem Jackowskim, "Odnajdziemy się" i "Matka od samotnych drinków". Marek Jackowski, z którym Ania nie tylko ściśle współpracowała, ale i zaprzyjaźniła się, zmarł nagle 18 maja 2013 roku w swoim domu we Włoszech. Album "Marek Jackowski" ukazał się już po Jego śmierci, 22 października 2013 roku. W styczniu 2014 ZPAV uznał status Złotej Płyty, która została wręczona artystom zaangażowanym w projekt podczas uroczystego koncertu we Wrocławiu, w marcu 2014 roku.

Ania jest artystką, która bardzo chętnie i z wielkim oddaniem angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. W roku 2011 była nominowana do nagrody Gwiazdy Dobroczynności, a w grudniu 2012 roku została ambasadorką Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu koło Wrocławia.

Koncerty Ani Wyszkoni są eleganckie i romantyczne, a jednocześnie widowiskowe i pełne energii. Na scenie towarzyszy Jej zespół znanych i doświadczonych muzyków.

 

KRZYSZTOF ZALEWSKI

Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Dwukrotnie znalazł się w składzie Męskie Granie Orkiestra, brawurowo wykonując m.in. utwór „Obracam w palcach złoty pieniądz” z repertuaru Perfectu.

Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet w 2004 roku zniknął na dziewięć lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres na scenie m.in. z Katarzyną Nosowską, BRODKĄ, oraz zespołami HEY i Muchy.

W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą "Zelig", za którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów. Obecnie promuje najnowszy krążek „Złoto”, wpisujący się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar.

Materiał promował singiel „Miłość miłość”, który dotarł do czołówki Listy Przebojów Trójki, a teledysk do niego na YouTube wyświetlony został już ponad 2,5 mln razy. – Klip ten jest zapisem happeningu z udziałem Natalii Przybysz, moim, artysty performera Blue i publiczności, który odbył się w Krakowie. Próbowaliśmy stworzyć, odegrać metaforę związku odnosząc się do sztuki tworzenia mandali. Czerpaliśmy również bezwstydnie z pięknego happeningu Mariny Abramović, więc centrum naszej mandali stanowi patrząca sobie w oczy para (Natalia i ja) – opowiadał o teledysku Zalewski.
Album „Złoto” jednak to nie same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie… Na płycie dominują numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz. Za "Złoto" KRZYSZTOF ZALEWSKI otrzymał dwie nominacje do Fryderyka 2017.
Artysta wystąpił na tegorocznej edycji festiwalu Open'er w Gdyni oraz na festiwalu w Jarocinie, gdzie razem z Natalią Niemen zaprezentowali projekt muzyczny „Niemen”.


KRZYSZTOF ZALEWSKI:
„To, co ludzie być może wyczuwają, to brak ściemy. Ja nic nie udaję, autentycznie kocham to co robię. Na każdym koncercie i przy każdym nagraniu odczuwam z tego niekłamaną radość. Jeśli ktoś był na moim koncercie to wie, że mogę wyjść z gorączką, a i tak adrenalina mnie poniesie.” (źródło: muzyka.onet.pl)  

 

TABU

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Meteory został wydany w 2015 roku.

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Aktualny skład

Rafał Karwot | śpiew
Marcin Suchy | gitara, śpiew
Kamil Machulec | gitara
Łukasz Kulikowski | bas
Marcin Kisiel | perkusja
Adrian Burczy | instr. klawiszowe
Marcin Nyrek | puzon
Kacper Skoneczny | trąbka
Radosław Drobczyk | saksofon

Chęć założenia kapeli siedziała w nas od dziecka. Przez długi czas krystalizowały się nasze kierunki muzyczne, lecz oraz częściej w naszych sercach grała muzyka jamajska. Pewni już swoich przekonań muzycznych w październiku 2003r. spotkaliśmy się na pierwszej próbie. Zespół tworzyli wtedy: Rafał Karwot (voc.), Karol Karwot (git.bas.), Marcin Suchy (git.), Jakub Kuznicius (perkusja). Wtedy też zespół przybrał nazwę TABU reggae mission. Wkrótce do zespołu dołączył Marcin Wacławczyk (keyboard). W takim składzie po kilku tygodniach istnienia, Tabu zagrało swój pierwszy koncert w Domu Pomocy społecznej w Gorzycach. Koncert został bardzo pozytywnie przyjęty, co dało nam siły do dalszych działań.

Początek 2004 roku to koncertowanie i zdobywanie doświadczenia na scenie. Graliśmy wtedy trochę cover’ów ale zaczynały powstawać także wczesne wersje własnych utworów. Od czerwca 2004r. rozpoczyna się nowy etap zespołu. Do Tabu dołączyła sekcja dęta – Kacper Skoneczny (trąbka) oraz Patryk Brandys (puzon) – dwaj młodzi muzycy z Jastrzębia. Podczas nieobecności gitarzysty Marcina (wyjazd do USA) zaprosiliśmy do współpracy Kamila Machulec (git.), oraz Łukasza Kulikowskiego (git.bas.) z zaprzyjaźnionego zespołu Flake. Grając w takim składzie wygraliśmy festiwal muzyki reggae i hip-hop “Muzyczna Wyspa” w Knurowie. W nagrodę otrzymaliśmy 40 godzin w studio nagrań, ale postanowiliśmy z nagraniami jeszcze poczekać. Od tego czasu Kamil i Łukasz stali się członkami zespołu.

Po małej przerwie wakacyjnej oraz powrocie Marcina zza oceanu, zespół opuścił Patryk Brandys, a za puzon chwycił Wacek Mitko (Skampararas). Po kilku koncertach Wacek opuścił zespół, a zastąpił go dobry kolega Kacpra – Marcin Nyrek. W grudniu 2004 roku swoją działalność w zespole zawiesił grający z nami od samego początku Karol Karwot.

Końcówka 2004 roku i początek 2005 to koncertowanie i tworzenie nowego materiału. W kwietniu 2005 wzięliśmy udział w przeglądzie Rock-Time w Opolu, do którego zostaliśmy zakwalifikowaniu jako jeden z 8 zespołów. Na przeglądzie zdobyliśmy drugą nagrodę jury oraz nagrodę publiczności (www.rock-time.radioemiter.pl). W tym czasie do zespołu dołączył saksofonista Patryk Cyran.

Latem 2005 zakwalifikowaliśmy się do konkursowej części największego w Polsce festiwalu muzyki reggae w Ostródzie (www.reggae.ostroda.pl). Na konkursie zdobyliśmy 1 nagrodę, za co otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, oraz możliwość nagrania singla w Polskim Radiu Olsztyn oraz jego wydanie i wypromowanie przez Positive Music Promotion. Jest to jak do tej pory nasze największe osiągnięcie. Jednak z nagraniem singla/płyty postanowiliśmy jeszcze jakiś czas poczekać. W październiku 2005 wygraliśmy jeden z koncertów z cyklu “Młode Wilki – Rebelia” który odbył się w warszawskim klubie Stodoła. Tym samym zakwalifikowaliśmy się do finału tej edycji na którym w grudniu 2005 r. zdobyliśmy 3 nagrodę. Niesamowite przeżycie…

Od stycznia do maja 2006 roku nagrywaliśmy nasz pierwszy krążek w Czeskim studio nagrań A6 w Trincu. Debiutancka płyta została wydana z końcem czerwca nakładem wytwórni Zima Records oraz Positive Music Promotion. W lipcu 2006 zespół opuścił saksofonista Patryk Cyran, a zastąpił go Radek Drobczyk (Hakan). Druga połowa 2006 roku oraz cały rok 2007 to koncertowanie i promowanie płyty “Jednosłowo”. Przez cały rok 2006 logistyką i organizacją koncertów zajmował się Adam Ledwoń (Piboy). Dziękujemy Ci Adamie z całego serca! Od roku 2007 funkcję tę przeją nasz wokalista Rafał Karwot.

We wrześniu 2007 roku nastąpiła kolejna zmiana w naszych szeregach. Zespół opuścił klawiszowiec Marcin Wacławczyk a zastąpił go Dawid Krótki. Koniec roku 2007 oraz pierwsza połowa 2008 to koncerty i powoli przygotowania do nagrywania nowej płyty. Ostatni koncert w 2008 roku zagraliśmy 28 lipca na naszym festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Od tej daty aż do końca roku pracowaliśmy nad nową płytą.

W listopadzie 2008 roku weszliśmy do studia nagrań Fonoplastykon we Wrocławiu i pod okiem Gieni i Marcina Borsa zarejestrowaliśmy 11 utworów, które wydaliśmy w styczniu 2009 roku pod nazwą “Salut”. 30 stycznia odbyła się premiera tego krążka i zarazem wznowienie koncertowania.

Jesienią 2009 zagraliśmy swoją pierwszą samodzielną trasę insomnia tour. Było ciężko, ale było wspaniale!

Na początku 2010 roku zostaliśmy zaproszeni do zagrania trasy Punky Reggae Live w ramach której zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w całej polsce. Po udanej trasie zostaliśmy zaproszeni do niej ponownie w 2011 roku.

Końcówka 2011 to szlifowanie i materiału na 3 płytę, który nagraliśmy na początku 2012 roku we Wrocławiu. Album miał swoją premierę 28 lipca 2012 na naszym festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Jesienią 2012 zagraliśmy swoją drugą samodzielną trasę insomnia tour 2|12. W tym czasie również doszło do zmian w składzie. Zespół opuścił nasz perkusista Jakub Kuznicius a zastąpił go Kamil Wójcik. Ze współpracy zrezygnował również nasz akustyk Piotr “Pejo” Szczypiorski, którego zastąpił Błażej “Frodo” Gancarczyk.

2013 rok to przede wszystkim obszerna trasa promująca najnowszy krążek. W ramach trasy Endorfina tour 2013 zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów na największych polskich festiwalach. Podczas nieobecności perkusisty Kamila Wójcika, na bębnach grał z nami Marcin Kisiel. Jesienią 2013 roku obchodziliśmy również swoje 10-lecie co zaowocowało kolejną trasą koncertową.

Rok 2014 to przede wszystkim wygranie plebiscytu na “Złotego Bączka Sceny Folkowej” i w konsekwencji występ na dużej scenie jubileuszowego “Przystanku Woodstock”, który zaowocował wydaniem koncertowej płyty CD nakładem firmy “Złoty Melon”.

Jesienią 2014 roku do składu wrócił perkusista Marcin Kisiel i skupiliśmy się na szlifowaniu materiału na album “Meteory”, który finalnie ukazał się w październiku 2015 roku nakładem “Lou&Rocked Boys”. Wydanie płyty było poparte intensywną trasą klubową “Meteory Tour”, w ramach której zagraliśmy 20 koncertów w całej Polsce.

Początek 2016 roku to występ w Londynie podczas tamtejszego finału “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, a aktualnie skupiamy się na wiosennej części trasy “Meteory Tour Part II”, w ramach której zagramy kilkanaście koncertów.

TRWAJA ZAPISY REK OPEN OFFICE SZABLON

kinbaner urodziny w kinie

zaproszenia link

Copyright © 2013. All Rights Reserved.